גישור

קשרי משפחה חזקים עבור עסק חזק ויציב

עבודה משותפת עם המשפחה בעסק יכולה להיות חוויה מעצימה, מאתגרת ובטוחה אבל באותה המידה יכולה להיות גם זירה להתגוששות. זו יכולה להיות סביבה בטוחה ומאתגרת אבל ה"ביחד", 24/7, יכול להיות בסיס לסכסוכים בתוך העסק שמעכירים את האווירה ומשאירים תחושה של חוסר רצון לעבוד ביחד. סכסוך שהולך ומעמיק פוגע בעסק ויכול להגיע עד לתביעות נגדיות בבית המשפט.

 
מהו החיסרון בקיומו של הליך משפטי?

כאשר בית המשפט דן בסוגיה שעומדת בפניו, הוא בוחן אותה על פי ספר החוקים שלפניו ללא התייחסות למערכת היחסים המשפחתית הקיימת, העבר המשותף, וההשלכות של ההליך על עתיד המשפחה. בנוסף, הליך משפטי אורך זמן רב, עולה כסף רב, יוצר עומס נפשי בקרב כל מי שמעורב בו, ומאיים על שלמות המשפחה.

הסיבות לסכסוכים בעסק המשפחתי

הסיבות לכך הן רבות ומגוונות, וביניהן, 

♦ חוסר ידע בתחום שלא מאפשר ראיה רחבה ועניינית של הנושא

♦ מעורבות רגשית-שלילית בין הצדדים (תחושת של כעס, חרדה, שנאה...)

♦ אינטרסים אישיים שבאים על חשבון האינטרסים של העסק המשפחתי

♦ תקשורת דלה, חוסר יכולת לדבר יותר מכמה משפטים עד ליצירת הנתק.

כל הגורמים הללו מביאים להעמקת הסכסוך ולא לפתרונו.

הפתרון שאני מציעה הוא לקיים הליך של גישור

זהו הליך מובנה לפתרון סכסוכים בהסכמה במגוון רחב של מחלוקות ודרך יעילה לפתרון סכסוכים בתוך עסק או בין עסק לבין גורם אחר. המגשר מסייע לצדדים המצויים בסכסוך להגיע לפתרון שמוסכם על ידם ואשר משרת את האינטרסים של שני הצדדים.

בהליך הגישור מתקיים דיאלוג המאפשר שיח בין הצדדים, הכוון מקצועי ורגשי להבנת הצדדים מבלי להיגרר למאבק מתמשך ומייגע.

בתהליך הגישור, יש לצדדים שליטה מתמדת על התהליך ועל ההחלטה הסופית, ולמעשה, שילוב של כלים פחות נוקשים בניהול הסכסוך הם המאפשרים מרחב פעולה רב יותר למעורבים, שיקום של חוסר האמון שנוצר בין הצדדים, ומציאת פתרונות יצירתיים, אפקטיביים ומהירים יותר שיסייעו בסיום הסכסוך.

מתי מומלץ לפנות לגישור בעסק משפחתי?

אחת האפשרויות לפניה להליך גישור היא כאשר שני הצדדים לא מסכימים בנושא מסוים בעסק וחוסר ההסכמה מעיב על העבודה המשותפת. במקרה כזה איש חיצוני, ניטראלי בגישתו לצדדים, יכול לתרום לפתרון המחלוקת בין הצדדים ולחזרה לעבודה משותפת.

עוד דוגמא לפניה להליך גישור היא כאשר רוצים להיפרד מהעסק אבל ההיפרדות גוררת מחלוקות שונות. במקרה כזה פניה למגשר יכולה לסיים את הקשר העסקי בצורה מכבדת שלא תותיר עכבות של כעס ולא תפגע במרקם היחסים המשפחתי.

גישור מקצועי

בהיותי מגשרת, יועצת ארגונית וכלכלנית אני מציעה הליך גישור ממוקד ומקצועי, שמכוון את הצדדים לפתרונות יצירתיים תוך התייחסות לצד העסקי והמשפחתי בתהליך כך שבסופו של דבר המחלוקת תיפתר והיחסים יחזרו לתיקנם.

כיצד מתבצע תהליך  של גישור

המלצות מעשיות,

צעדים מדידים שניתן ליישם.

תוכנית שנקבעת ביחד, בהתאם לצרכים והיכולות.

ליווי כדי לבדוק שהדברים אכן עובדים.

שימת לב לעומק הרגשות כי כשמדובר במשפחה יש להתייחס לניואנסים הקטנים ביותר 

צור קשר

   054-9039990

הודעתך נשלחה בהצלחה