גישור

קשרי משפחה חזקים עבור עסק חזק ויציב

עבודה משותפת עם המשפחה בעסק יכולה להיות חוויה מעצימה, מאתגרת ובטוחה אבל באותה המידה יכולה להיות גם זירה להתגוששות. זו יכולה להיות סביבה בטוחה ומאתגרת אבל ה"ביחד", 24/7, יכול להיות בסיס לסכסוכים בתוך העסק שמעכירים את האווירה ומשאירים תחושה של חוסר רצון לעבוד ביחד. סכסוך שהולך ומעמיק פוגע בעסק ויכול להגיע עד לתביעות נגדיות בבית המשפט.

 
מהו החיסרון בקיומו של הליך משפטי?

כאשר בית המשפט דן בסוגיה שעומדת בפניו, הוא בוחן אותה על פי ספר החוקים שלפניו ללא התייחסות למערכת היחסים המשפחתית הקיימת, העבר המשותף, וההשלכות של ההליך על עתיד המשפחה. בנוסף, הליך משפטי אורך זמן רב, עולה כסף רב, יוצר עומס נפשי בקרב כל מי שמעורב בו, ומאיים על שלמות המשפחה.

הסיבות לסכסוכים בעסק המשפחתי

הסיבות לכך הן רבות ומגוונות, וביניהן, 

♦ חוסר ידע בתחום שלא מאפשר ראיה רחבה ועניינית של הנושא

♦ מעורבות רגשית-שלילית בין הצדדים (תחושת של כעס, חרדה, שנאה...)

♦ אינטרסים אישיים שבאים על חשבון האינטרסים של העסק המשפחתי

♦ תקשורת דלה, חוסר יכולת לדבר יותר מכמה משפטים עד ליצירת הנתק.

כל הגורמים הללו מביאים להעמקת הסכסוך ולא לפתרונו.

הפתרון שאני מציעה הוא לקיים הליך של גישור

זהו הליך מובנה לפתרון סכסוכים בהסכמה במגוון רחב של מחלוקות ודרך יעילה לפתרון סכסוכים בתוך עסק או בין עסק לבין גורם אחר. המגשר מסייע לצדדים המצויים בסכסוך להגיע לפתרון שמוסכם על ידם ואשר משרת את האינטרסים של שני הצדדים.

בהליך הגישור מתקיים דיאלוג המאפשר שיח בין הצדדים, הכוון מקצועי ורגשי להבנת הצדדים מבלי להיגרר למאבק מתמשך ומייגע.

בתהליך הגישור, יש לצדדים שליטה מתמדת על התהליך ועל ההחלטה הסופית, ולמעשה, שילוב של כלים פחות נוקשים בניהול הסכסוך הם המאפשרים מרחב פעולה רב יותר למעורבים, שיקום של חוסר האמון שנוצר בין הצדדים, ומציאת פתרונות יצירתיים, אפקטיביים ומהירים יותר שיסייעו בסיום הסכסוך.

מתי מומלץ לפנות לגישור בעסק משפחתי?

אחת האפשרויות לפניה להליך גישור היא כאשר שני הצדדים לא מסכימים בנושא מסוים בעסק וחוסר ההסכמה מעיב על העבודה המשותפת. במקרה כזה איש חיצוני, ניטראלי בגישתו לצדדים, יכול לתרום לפתרון המחלוקת בין הצדדים ולחזרה לעבודה משותפת.

עוד דוגמא לפניה להליך גישור היא כאשר רוצים להיפרד מהעסק אבל ההיפרדות גוררת מחלוקות שונות. במקרה כזה פניה למגשר יכולה לסיים את הקשר העסקי בצורה מכבדת שלא תותיר עכבות של כעס ולא תפגע במרקם היחסים המשפחתי.

גישור מקצועי

בהיותי מגשרת, יועצת ארגונית וכלכלנית אני מציעה הליך גישור ממוקד ומקצועי, שמכוון את הצדדים לפתרונות יצירתיים תוך התייחסות לצד העסקי והמשפחתי בתהליך כך שבסופו של דבר המחלוקת תיפתר והיחסים יחזרו לתיקנם.

כיצד מתבצע תהליך  של גישור

האם יש עוד סיבות לבחירת גישור על פני הליך אחר?


אפשר למנות לפחות עוד שתי סיבות לבחירת נתיב של גישור על פני הליך אחר, האחד, כי בכל שלב אפשר לפנות לבית המשפט ולחכות לפסיקתו בנושא המחלוקת אבל כשמדובר בעסק משפחתי, ובעצם מדובר במשפחה שלך, כדאי להשקיע כדי להגיע להסכמות משותפות מבלי שאלו נכפו עליכם מגורם חיצוני וכך לשמור גם על המשפחה וגם על העסק. השני, הליך הגישור, בדרך כלל, מאיר את עיניי הצדדים ומאפשר לכל אחד מהצדדים לראות כיצד השני חושב, במה הוא מאמין, מה הוא הרגיש, דברים שלא בהכרח שהיו נאמרים לולא נוכחותו של צד שלישי. צדדים אלו בדרך כלל יכולים לסייע בריכוך ההגעה להסכמה.
האם שני הצדדים צריכים להסכים להליך זה?


התשובה היא:כן. שני הצדדים צריכים לרצות בהליך של גישור כדי שזה יצליח. אם אחד הצדדים אינו מעוניין בכך, רוב הסיכויים שהליך זה לא יצלח.
היכן יתקיים הגישור?


ההעדפה היא שהמפגשים יתקיימו במידת האפשר בעסק המשפחתי שלכם. מפגשים בעסק מאפשרים להתחיל את התהליך בסביבה המוכרת לכל בני המשפחה ולאחריו אפשר להחליט היכן יתקיימו הפגישות האחרות.
כמה זמן אורך התהליך?


מדובר במספר פגישות אך אין אפשרות לנקוב במספר מדויק כיוון שזה תלוי בהתקדמות הצדדים להגיע להסכמה.

המלצות מעשיות,

צעדים מדידים שניתן ליישם.

תוכנית שנקבעת ביחד, בהתאם לצרכים והיכולות.

ליווי כדי לבדוק שהדברים אכן עובדים.

שימת לב לעומק הרגשות כי כשמדובר במשפחה יש להתייחס לניואנסים הקטנים ביותר 

צור קשר

   054-9039990

הודעתך נשלחה בהצלחה