הרצאות וקורסים

כיצד ננהל עסק משפחתי מצליח? 

עסק משפחתי הוא עסק המשלב פרנסה ומשפחה יחד, מורכבות המחייבת רגישות תוך ניהול עסק. כדי לא להיכלל בסטטיסטיקה הכואבת, מומלץ להשתמש בכלים ניהוליים שונים, כאלו אשר יהוו בסיס איתן לשגשוג העסק. בהרצאה זו נדון באתגרים השונים אשר מאפיינים עסקים משפחתיים בארץ ובעולם, וכן בפתרונות המעשיים לשיפור אווירה עסקית אשר בהכרח גם התוצאות העסקיות תשתפרנה.

 

כיצד נשמור על המשפחה בעסק המשפחתי? 

איך יראה העסק בעתיד? מי ישב בהנהלה? כיצד בוחרים בעלי תפקידים ומי רשאי לעבוד בעסק. כדי למנוע סכסוכים ואי וודאות בנושאים מהותיים בעסק אפשר וניתן לבנות מסמך הבנות מוסכם על בני המשפחה שנקרא אמנה משפחתית. בהרצאה זו אפרט את הסיבות לה, מבנה האמנה, כיצד יוצרים אותה ומהי תרומתה בהווה ובעתיד. 

 

כיצד ננהל את כניסת דור ההמשך לעסק המשפחתי? 

אחת הבעיות המהותיות בניהול עסק משפחתי היא העברת העסק לידי דור ההמשך. קרוב ל 40% מהעסקים המשפחתיים כיום אמורים להעביר את העסק לידי דור ההמשך אך לרובם לא נקבע עדיין יורש. בראיה היסטורית נראה כי רק 1/3 מהעסקים המשפחתיים שורדים לאחר הדור השני. הרצאה זו תידון בתוכנית ההכשרה המסודרת וקביעת מנגנונים שיאפשרו הגנה על המערך המשפחתי במעבר הבינדורי. 

 

סוגיות בניהול עסק משפחתי 

לבעלי עסק משפחתי יש מגוון רחב של כלים יישומים על מנת לנהל את העסק המשפחתי ובמקביל עליהם להתמודד עם מגוון נושאים מורכבים הנוגעים לניהול המשפחה בתוך העסק באופן שוטף ומודע. בהרצאה זו נבחן סוגיות המאפיינות עסקים אלו כמו לדוגמא: ניהול עובדים שכירים, גובה תשלומי שכר לבני המשפחה, הכנסת בני זוגם של הילדים לעבודה בעסק, שילוב ילדים בעסק ועוד.

 

*משך הרצאה – בין שעה וחצי לשעתיים

צור קשר

   054-9039990

הודעתך נשלחה בהצלחה