בניית אמנה משפחתית

הדרך לשמור על העסק בתוך המשפחה

מי שבנה עסק בשתי ידיו ישמח שאל היצירה הזו מצטרף דור ההמשך, דור שאמור להמשיך את העסק. יחד עם זאת, העתיד המשותף מזמן אליו תקוות, חששות ואי וודאות בו זמנית. העבודה המשותפת מעלה סוגיות שצריך לתת עליהן את הדעת כמו: על פי אלו קריטריונים יוכל דור ההמשך לעבוד בעסק? כיצד אמורים להתקבל החלטות בעסק המשפחתי? מי אמור להשתתף בתהליך קבלת ההחלטות? או כיצד בוחרים מנהל לעסק? אין ספק שאלו סוגיות מורכבות אשר מומלץ שיהיו תחת הסכמה ברורה של בני המשפחה כדי לאפשר לעסק לתפקד בהצלחה.

אמנה משפחתית יכולה להיות הפתרון לכך.

מהי אמנה משפחתית

יחודו של העסק המשפחתי נעוץ בסינרגיה שבין משפחה חזקה ומלוכדת לבין עסק המנוהל היטב. אחד הכלים שאני ממליצה עליהם אשר יכולים לסייע ולהגן המשפחה המאוחדת הוא גיבוש אמנה משפחתית. האמנה היא "מסמך הסכמות" אשר לאורה פועלת המשפחה במקרים של מחלוקות ודילמות לאורך הדורות והיא בונה את הגשר בין הדורות, בין האנשים, ובין השותפים העסקיים.

כיצד אמנה משפחתית מסייעת לעסק משפחתי

הכללים המוגדרים תחת אמנה משפחתית (חוקה משפחתית) מספקים הדרכה והגדרה לאופן בו יתנהלו בני המשפחה בתוך העסק. זהו הסכם המחייב את בני המשפחה לנהוג לפיו וכאשר הכללים ברורים מתמעטים הסיכויים לסכסוכים בנקודות לא ברורות.

איך משיגים אמנה משפחתית?

האמנה היא תוצר מוסכם של דיונים משותפים שבהם מגיעים לכדי הסכמתם של בני המשפחה בנושאים שונים הקשורים בעסק המשפחתי ובניהולו.

ליווי מקצועי לבניית אמנה משפחתית

בתהליך לגיבוש אמנה משפחתית אוביל אתכם באופן אחראי ומכובד לתוצאה שתייצג את הערכים והאמונה המוסכמים על המשפחה העסקית ותשמש בסיס איתן לפעילותו של העסק המשפחתי. התהליך המשותף עם בני המשפחה יתרום לגיבוש בני המשפחה בתוך העסק ויהווה יתרון מול עסקים אחרים בכך שהוא יקבע מדיניות בהירה ומוסכמת בין בני המשפחה ויקטין את הסיכוי לסכסוכים עתידיים.

המלצות מעשיות,

צעדים מדידים שניתן ליישם.

תוכנית שנקבעת ביחד, בהתאם לצרכים והיכולות.

ליווי כדי לבדוק שהדברים אכן עובדים.

שימת לב לעומק הרגשות כי כשמדובר במשפחה יש להתייחס לניואנסים הקטנים ביותר 

צור קשר

   054-9039990

הודעתך נשלחה בהצלחה