שיפור התקשורת וניהול קונפליקטים

קשרי משפחה חזקים עבור עסק חזק ויציב

תקשורת היא החוליה הבסיסית שמחברת את כל האנשים

העובדה היא, שכולנו יודעים לדבר אבל לא תמיד מבינים למה אנחנו מתכוונים. כך יוצא לפעמים שאנחנו אומרים דבר אחד אך הצד השני קולט מסר אחר לגמרי. תקשורת משובשת שכזו עלולה להוות בעיה כאשר מדובר בעסק משפחתי, למה? כי היא גורמת לקונפליקטים שמעכירים את האווירה ובמקרים רבים גם עשויים לאיים על קיומו של העסק, לפגוע ביעילותו ולחבל באווירה המשפחתית.

מה קורה כשמתעלמים מקונפליקט?

קונפליקטים בין בני אדם קיימים כל הזמן וזאת מעצם היותנו שונים אחד מהשני. התעלמות מקונפליקט לא מעלימה אותו, אלא להפך, עלולה לפגוע במוטיבציה וברצון לשיתוף פעולה אחד עם השני.

בעסק משפחתי העניין קצת יותר מורכב. יחסים במשפחה הם חלק מהעסק והעסק הוא חלק מהמשפחה. כך יוצא שבעת קונפליקט אין אפשרות לברוח "הביתה", הקונפליקט ממשיך אתך גם פנימה, לתוך הבית, ולרוב מעכיר את האווירה ועלול לפגוע ביחסים במשפחה וגם לאיים על העושר המשותף. הקונפליקט עלול לעכב התקדמות תהליכים בעסק ולהפחית את המוטיבציה לעבוד ביחד.

לא מומלץ להישאר כך לאורך זמן, עדיף לפתור זאת כאשר אנו נמצאים עוד בתחילתו של הסכסוך.

מהי ההמלצה במקרה זה?

במקרים שכאלו מומלץ לנהל תהליך אשר בסופו ניתן יהיה לפתור את המחלוקות ובעיקר לשפר את התקשורת בעסק המשפחתי. התהליך מבטיח כי האינטרסים של כל הנוגעים בדבר נלקחים בחשבון וכי למשפחה מוצגות אופציות ריאליות לפתרון המצב הקיים. 

תהליך יעוץ לעסק משפחתי מאפשר להבין את הסיבות לחוסר תקשורת וליצירת קונפליקטים ומסייע לפתור את האתגרים איתם מתמודד העסק. התהליך מתבסס על מודל ייעוץ וכלים מעולם הגישור שלוקחים בחשבון את כל הצדדים המעורבים בעסק. 

תוצאות אפשריות מתהליך מוצלח

שיתוף פעולה פורה בין בני המשפחה מאפשר קשרים בריאים, מוטיבציה לעבוד ולהגיע לעבודה. אך מעבר לכך, הוא מאפשר להיפתח לתחומים חדשים שנמנעו לפני כן ואפילו לצמוח מתוך הסכסוך. ניסיון העבר שלי מעיד שניתן לפתור קונפליקטים אלו אשר בסופו יאפשרו שיפור בתקשורת הבינאישית, אווירה טובה, שיתוף פעולה ורצון לעבוד יחד. בדרך כלל השיפור בתוצאות עסקיות לא מאחר להגיע.

ליווי מקצועי

ניסיוני כיועצת ארגונית, כלכלנית ומגשרת מאפשרים לי להתאים פתרונות יעילים וישימים לשיפור התקשורת הבין אישית. פתרונות אלו יספקו אלטרנטיבה למציאות השכיחה של התחמקות מקונפליקטים או משיחות טעונות, ויאפשרו לכם לנהל את חילוקי הדעות באמצעות דיאלוג בונה - המוביל להסכמות.

המלצות מעשיות,

צעדים מדידים שניתן ליישם.

תוכנית שנקבעת ביחד, בהתאם לצרכים והיכולות.

ליווי כדי לבדוק שהדברים אכן עובדים.

שימת לב לעומק הרגשות כי כשמדובר במשפחה יש להתייחס לניואנסים הקטנים ביותר 

צור קשר

   054-9039990

הודעתך נשלחה בהצלחה